У Старокостянтинівській гімназії з 02по 13 березня пройшла Шевченківська декада «Я люблю Шевченка». Упродовж декади були проведені заходи  згідно плану, розробленого вчителями української мови та літератури.

Декада розпочалися інформаційною хвилинкою «Незабутній Кобзар». Із метою  показу багатогранності творчої особистості Великого українського поета. Слово безсмертного Тараса  і досі вражає серця юних гімназистів образністю,мудрістю, силою віри в майбутнє України.

У рамках декади пройшли такі цікаві заходи : конкурс стінгазет  та малюнків, присвячених творам Шевченка, конкурс читців поезії «Найвище Шевченкове слово», виставка літератури про життєвий та творчий шлях Великого поета, турнір  знавців творчості Кобзаря. Учителями кафедри розроблено і проведено цікаві тематичні уроки, виховні заходи.

3 березня було проведено Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», учні школи брали в ній активну участь. Із метою детального ознайомлення вчителів із Кобзарем , його діяльністю та зв'язок із Поділлям, Волинню , для вчителів школи було проведено педагогічні читання «Знайомий і незнайомий  Т.Шевченко», на яких було розглянуто такі питання: «Жінки  в житті Т.Шевченка», «Шевченко-художник», «Доля України у творчості Шевченка» та інші.

Учителями кафедри серед учнів  було організовано  конкурс відеороликів «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття. Тебе своїм сучасником звемо!» Учні творчо підійшли до такого виду роботи.

На високому рівні було проведено конкурс учнівських  проектів «Я відкриваю  Шевченка». Учителі української мови та літератури Яцюк А.М., Фабрикіна І.В.  вдало поєднали текст  про Аральське море з біографією Т.Шевченка: період перебування його в експедиції з дослідження Аральського моря, а учні Олійник Г.М., Воробчук Г.І. розказали про Шевченка – художника. Учні мали можливість переглянути презентацію «Пам’ятники Т.Шевченку», прослухати експрес-інформацію  «Кобзар на Хмельниччині»

Цікаво пройшов літературно-музичний урок  « Від Тарасика до Тараса», організаторами якого були учні 12 групи  під керівництвом  учителя Фабрикіної І.В.  Дзвінко лунали пісні  «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий», « Думи мої, думи» при поведенні у 42 групі   літературно-музичної композиції  «Шевченко  не поет, а голос душі українського народу» (вчитель Фабрикіна І.В.).

11 березня проходив он-лайн конкурс « Постать знана у віках». Учасники спочатку розглянули теоретичну частину  завдань, а друга частина була творчою, навіть дозволила гімназистам помріяти.

Цікаво пройшов позакласний захід-гра між  учнями 32 групи « І лине слово Кобзареве», який провела Яцюк  А.М. Тут звучали пісні на слова поета, учні інсценізували уривки з його поем, декламували вірші.

Велику зацікавленість у вчителів та учнів викликала виставка крилатих висловів « Ну що б , здавалося, слова…», взятих із творів  Т.Шевченка. Кожен знайшов у них щось для себе важливе, повчальне, що , можливо, запам’ятається назавжди.

13 березня вчителі Яцюк А.М., Фабрикіна І.В., Воробчук Г.І., Кушпер Н.В. провели урок – семінар  на ІІІ-ІV курсах « Світова велич  Тараса Шевченка». Завершилася декада тематичним вечором « Тарас  Шевченко – духовний батько української нації».

Декада пройшла на високому рівні, усі учні були активними учасниками . На відкритих та позакласних заходах використовувалися ІКТ, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню  поваги до творчості Кобзаря, залучення гімназистів до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства серед учнів.